Przejdź do treści

Program "Mój Prąd"

Dopłaty do instalacji fotowoltaicznych

Od 13 stycznia 2019 w ramach programu ,,Mój Prąd” ruszył kolejny nabór wniosków na dopłaty do fotowoltaiki. Środki do zagospodarowania to 90% budżetu, czyli około 900 mln zł.

Dotacje, jak do tej pory, wynosić będą 50% kosztów kwalifikowanych – jednak nie więcej, niż 5 tys zł. Zgodnie z zasadami programu, również moc instalacji fotowoltaicznej, która ma zostać objęta dofinansowaniem musi wynosić od 2 do 10 KW mocy.

Od 1 stycznia 2019 obowiązuje ulga W oparciu o znowelizowaną Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, termomodernizacyjna, dzięki której każdy właściciel domu jednorodzinnego może odliczyć od podstawy podatku dochodowego do 53 tys. zł (z VAT) wydatków na instalację fotowoltaiczną. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie wspierające osoby fizyczne, zarówno w energooszczędności, jak i energetyce prosumenckiej.

O ulgę mogą sie starać podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej (zarówno według stawki 18, jak i 32%), 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

5 kroków w drodze do twojej instalacji

Darmowa konsultacja

Dowiedz się, jakie są koszty inwestycji w fotowoltaikę i od czego.

Dobór rozwiązania

Dobór optymalnej elektrowni słonecznej uchroni Twój domowy budżet przed potencjalnymi skokami cen prądu.

Montaż fotowoltaiki

Właściwy montaż i dobrze dobrane poszczególne elementy konstrukcji pozwalają szybko osiągnąć zwrot z tej proekologicznej inwestycji.

Zgłoszenie mikroinstalacji do OSD

Zgłaszamy instalację do OSD.

Produkcja energii z fotowoltaiki

Produkcja energii elektrycznej z fotowoltaiki.

Emeco fotowoltaika

Co mówią o nas nasi klienci

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne kompleksowo

Wyślij zapytanie