Przejdź do treści

fotowoltaika dla rolnika

dlaczego warto?

niskie rachunki

samowystarczalność

możliwość rozbudowy

zwrot części kosztów - program "Mój Prąd"

ekologiczność

Rolnictwo i hodowla to efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Niektóre tereny wykorzystujemy do wypasu bydła, a żyzne grunty przeznaczamy pod uprawy. Panele fotowoltaiczne doskonale wpisują się w tę ideę – można je zamontować na dachu budynków gospodarczych. Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na terenie wypasu pewnych zwierząt nie zakłóca tego procesu.

W zagranicznych gospodarstwach rolniczych często wykorzystywane są panele fotowoltaiczne. Możemy je spotkać w Austrii, Niemczech czy Czechach. Jest to rozwiązanie sprawdzone i uznane w wielu państwach.

Pozwól by instalacja fotowoltaiczna pokryła całkowicie lub częściowo zapotrzebowanie Twojego gospodarstwa na energię elektryczną. Nadwyżki wyprodukowanej energii są przesyłane do sieci oraz odbierane w momencie wyższego zapotrzebowania. Pozwoli Ci to na redukcję kosztów miesięcznych lub całkowite wyeliminowanie zapotrzebowania w energię elektryczną.

Bądź niezależny od awarii sieci. Instalacja fotowoltaiczna umożliwi Ci „spokój ducha” w momencie awarii sieci – mleko w chłodziarkach czy chłodzone owoce spokojnie wytrzymają w stanie świeżości do ich odbioru, a suszenie zboża przebiegnie bez przestojów.

Rolnictwo to zgoda z naturą, tak jak ekologiczne rozwiązanie jakim jest instalacja fotowoltaiczna.


Jesteśmy specjalistami i Twoje panele fotowoltaiczne zainstalujemy tak aby zmaksymalizować ich efektywność.

Zacznij korzystać z prądu ze słońca!

Jak to działa?

wykonujemy projekt

budujemy instalację

zgłaszamy instalację do OSD

oszczędzasz do 90% kosztów za energię elektryczną

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne kompleksowo

Wyślij zapytanie